Ikabog je originálny príbeh J.K. Rowlingovej, ktorý napísala pred viac ako desiatimi rokmi ako rozprávku na dobrú noc pre svoje deti. Hoci mala tento príbeh veľmi rada, vždy mala pocit, že je určený len jej deťom. Teraz sa však rozhodla o tento obľúbený príbeh svojej rodiny podeliť a spríjemniť tak čas deťom a rodičom uväzneným doma vinou pandémie Covid-19.  

Ikabog, ktorý bol napísaný, aby sa čítal nahlas, sa odohráva v rozprávkovej krajine a je to samostatný príbeh, ktorý sa neviaže na iné autorkine diela. Aj tu, pravdaže, nájdeme témy, ktoré J.K. Rowlingová vo svojich knihách často skúma. 

V piatok 23. októbra skončila súťaž, počas ktorej deti mohli ilustrovať jednotlivé kapitoly Ikaboga. V týchto dňoch porota vyberá 34 víťazných ilustrácií, ktoré budú dopĺňať tlačenú verziu knihy. Tá vyjde v decembri 2020 vo vydavateľstve IKAR. 

Po vydaní knihy J.K. Rowlingová venuje všetky svoje honoráre na projekty určené na pomoc skupinám najviac postihnutým pandémiou v Spojenom kráľovstve aj vo svete.